Projeler

DERNEKPAZARI KENTSEL DÖNÜŞÜM ve DIŞ CEPHE GİYDİRME PROJESİ

Dernekpazarında yürütmekte olduğumuz kentsel dönüşüm ve dış cephe giydirme projeleriyle ilgili sizlere biraz bilgi vermek istiyorum.

Bildiğiniz gibi 2017 yılının şubat ayında Dernekpazarı Belediyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve TOKİ ortaklaşa bir kentsel dönüşüm Projesi başlatmıştık. Bu kapsamda yapmış olduğumuz çalışmalarda proje maliyeti çok yüksek çıktığından projeyi etaplar halinde yapmaya karar verdik. İlk etapta yeni yapılmış sağlam binaların dış cephelerini giydirerek yöresel mimariye uygun hale getirmeyi planladık. Daha sonra rezerv alanlarımızda toplu konut yaparak dönüşüm de yıkılacak binalardan açığa çıkan konut ihtiyacını karşılamayı hedefliyoruz. Üçüncü etap olarak eski yapıları yıkıp yöresel mimariye uygun bir Dernekpazarı oluşturmayı hedefliyoruz.

Sizleri dış cephe giydirme projesi ile ilgili biraz aydınlatmak istiyorum. DOKAP (Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı) ile yapmış olduğumuz protokol çerçevesinde Dernekpazarı’ndaki binaların dış cephelerini yöresel mimariye uygun olarak giydirmeyi planladık. DOKAP’a sunmuş olduğumuz projemiz kabul edilerek 1.500.000 TL kaynak aktarıldı. Biz de bu kapsamda 22 binanın dış cephe giydirme projesini hazırladık. Hazırladığımız projeye uygun ihale dokümanlarını ve şartname çalışmalarını yürütmekteyiz. Teknik şartnameler bitmek üzere. Çok yakın bir zamanda ihale yapılabilme aşamasına gelmiş olacağız. 2019 yılı içinde projeyi ihale edip bitirmeyi planlıyoruz.

Dış cephe giydirme projesi yürürken biz TOKİ ile konut yapım çalışmalarını da yürüteceğiz. İnşallah Dernekpazarını güzel bir görünüme kavuşturup turizm merkezi haline getirmeyi planlıyoruz.

Yapmış olduğumuz çalışmalardan bazı örnekler ;

BELEDİYE BİNASI ŞU ANKİ HALİ

 

BELEDİYE BİNASI YENİLENMİŞ HALİ

 

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ ve LOJMANLARI

 

SAĞLIK OCAĞI